Европейски футбол

Ливърпул с пета поредна победа в Европа, Джо Коул с първи гол (видео)

17 септември 2010 | 00:08
Ливърпул започна успешно в групите на Лига Европа, след като победи Стяуа с 4:1 на "Анфийлд". Българският национал Станислав Ангелов игра до 52-ата минута, като бе сменен при резултат 1:1. Мърсисайдци имаха преимущество, но не толкова голямо, колкото показва резултатът и имаха малко късмет да поведат през второто полувреме след спорна дузпа. Ливърпул записа пета поредна победа в турнира след четирите успехи в предварителните кръгове на Лига Европа.

Мениджърът на "червените" Рой Ходжсън обяви, че в турнира ще използва играчи, които не намират място в тима, който играе във Висшата лига. Стивън Джерард и Фернандо Торес останаха извън групата, Раул Мейреш игра за първи път като титуляр, а в стартовите 11 бяха юношите на клуба Джей Спиъринг и Мартин Кели.

Наказанието на Джо Коул, който пропусна последните три шампионатни срещи заради червения картон срещу Арсенал на старта, позволи на Ходжсън да разчита на него. Бившият играч на Уест Хем и Челси отбеляза първия си гол за мърсисайдци още в 27-ата секунда на срещата. Коул се възползва от грешка на бранител на румънците и с красив удар откри резултата. Кристиан Танасе обаче изравни още в 13-ата минута, а по-късно пропусна добро положение да поведе, докато домакините имаха известни проблеми.

След почивката Ливърпул си върна контрола върху срещата, а в 56-ата минута поведе с гол на Давид Н`Гог от спорна дузпа за нарушение срещу Кириякос. Девет минути преди края страхотен шут на Лукас Лейва направи резултата 3:1, а в последните секунди Н`Гог оформи крайния резултат. Френският нападател отбеляза шестия си гол от началото на сезона, като пет от тях са в Европа.