В Турция: Бешикташ излиза да смачка ЦСКА през първото полувреме, после почива за Фенербахче

Три задачи стоят пред старши треньора на Бешикташ Бернд Шустер в дните до края на седмицата, твърди вестник "Таквим". В този период черните орли играят с ЦСКА в турнира Лига Европа и с Фенербахче от турската Суперлига.

На първо място Бернд Шустер трябва да направи така, че срещата с българите от ЦСКА да бъде спечелена още през първото полувреме. След това през втората част могат да бъдат използвани и други игрови варианти, които да бъдат насочени с мисъл за дербито с Фенербахче. След това Шустер трябва да избере правилно играчите, тъй като от правилната ротация на състава зависи и дали и двата мача ще бъдат еднакво победни за Бешикташ.

Истанбулският тим е пред своя 143-и мач в Европа, като срещу български отбори се е изправял два пъти, а в тези четири мача е регистрирал две победи и две равенства. И в двата случая обаче те не са особено убедителни. През 2000 г. Бешикташ отстрани Левски след 1:0 в Турция и 1:1 в София, а през 2006 г. - ЦСКА след 2:0 в Истанбул (с голове след 80-ата минута) и 2:2 след продължения в София.