Европейски футбол

Тотнъм изпусна Вердер в дебюта си в Шампионската лига (видео)

14 септември 2010 | 23:58

Отборите на Вердер и Тотнъм не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от първия кръг в група "А" на Шампионската лига. Двата тима си поделиха по едно полувреме и съвсем закономерно завършиха 2:2. Гостите, които дебютираха в турнира, могат повече да съжаляват за изпуснатите три точки, след като първи поведоха в резултата след автогол на Пасанен в 11-ата минута и попадение на Крауч в 18-ата. Вердер обаче за пореден път демонстрира несломимия германски дух и успя да се върне в мача с голове на Алмейда в 42-ата и Марин в 47-ата минута.

Тотнъм стартира мача много настървено и още от началните минути обсади наказателното поле на домакините. Така в 11-ата минута Гарет Бейл овладя дълъг пас по лявото крило, напредна до аутлинията и върна към малкото наказателно поле, където Петри Пасанен опита да отклони топката, но за негов малшанс, тя се озова в мрежата зад Тим Вийзе. Само седем минути по-късно, Ван дер Ваарт центрира в пеналта, където Питър Крауч се извиси и с глава заби втори гол за своя тим.

Постепенно Вердер изнесе играта в по-предни позиции и в 25-ата минута германците претендираха за дузпа, след като топката срещна ръката на Джинас в наказателното поле, но изстрелът бе много силен и съдията прецени, че няма основания за наказателен удар. В 35-ата минута пък Бейл пробва нов опасен удар от далеч, но Вийзе се намеси успешно. Домакините обаче продължиха да атакуват и в 42-ата минута центриране на Уесли от ляво бе проспано от защитата и Алмейда с глава от близо върна един гол за своя тим. Португалецът имаше още една възможност минута преди края на първата част, но този път ударът му бе спасен от Кудичини.

Вердер излезе тотално преобразен през втората част и още в 46-ата минута Аарън Хънт отправи страхотен изстрел, но вратарят на гостите се намеси успешно. Само минута по-късно обаче Марко Марин бе оставен да напредне до наказателното поле и с бомбен изстрел не остави никакви шансове на италианския страж за реакция и резултатът бе изравнен. В 58-ата минута Алмейда отново се озова в добра позиция, но стреля над вратата. Малко по-късно Марко Марин пропусна поредната чудесна възможност за своя тим, след като бе изведен в наказателното поле, но стреля покрай вартата. В заключителните минути на мача пък Тотнъм имаше отлична възможност да открадне трите точки. В 87-ата минута Питър Крауч бе изведен сам срещу вратаря, но ударът му бе неточен и излезе в аут.

Така двата тима трябваше да се примирят с равенството и вече трябва да мислят за следващите си мачове в групата. Втория кръг е на 29 септември, а Вердер ще гостува на Интер, докато Тотнъм приема Твенте в Англия.