Гонзо извади Левски на полувремето и прекрати контролата с Аполон при 0:1 (ексклузивно видео)

Спортният директор на Левски Георги Иванов-Гонзо не разреши на тима си да излезе за второто полувреме на контролата  с Аполон Лимасол в Линдабрун при резултат 0:1. Причината е, че сръбският треньор на противниците Слободан Кръчмаревич не позволи на "сините" да вкарат нов полеви човек след червения картон на Веселин Минев в 37-ата минута. Освен това реферът Герхард Гихауер изнерви щаба на столичани с отсъжданията си. Съдията, който спести червен картон на Минев в предишната контрола с Апоел Тел Авив, поиска от Ясен Петров да смени Минев, след като вече имаше жълт картон и поредно съприкосновение с противник. Тогава българският наставник извика Димитър Телкийски, но докато Мечо се подготвяше за смяна кипърците направиха атака и Минев се включи в играта. Това не се понрави на съдията, който показа втори жълт картон на левия защитник и не позволи на нов играч на влезе. Освен това Гихуаер прекрати полувремето в 41-ата минута на мача.

След разговор между Гонзо и Гихуаер на почивката съдията разреши да влезе нов играч, но в този миг сръбският старши-треньор на Аполон отказа.  Звездата на "сините" Христо Йовов, който игра преди време в кипърския отбор, помоли щаба на тима, но Кръчмаревич  категорично отказа. Това вбеси "сините", които преди това се съгласиха по желание на кипърците мачът да започне с 30 минути по-рано в последния момент, което обърка плановете на Левски, но въпреки това софиянци направиха компромис, за да може отборът от Лимасол да гледа на спокойствие полуфинала от световното първенство между Уругвай и Холандия тази вечер. Така Иванов нареди на своите играчи да се качат на помощното игрище в Линдабрун и да не продължават контролата, а да направят тренировка.

Мачът:

Наставникът Ясен Петров реши да заложи на Стефан Станчев и Дани Младенов вместо Дъстли Мюлдер и Димитър Телкийски, които се очакваше да започнат срещата като титуляри. Петков бе вратар, а Иво Иванов, Милиев и Минев бяха останалите защитници. Влади Гаджев и Лъчо Балтанов бяха опорните полузащитници, а Христо Йовов бе плеймейкър в отсъствието на получилия травма Дарко Тасевски. Шакиб Бензукан също не игра поради травма. Жоазиньо и Гара Дембеле бяха останалите титуляри.

Четвъртата контрола на “сините” в Австрия започна неприятно за 26-кратния първенец, както и завърши. Още в петата минута Авраам от кипърците при добра контраатака изведе тима си напред в резултата. След изпълнение на корнер пред Софронис кипърският тим хвана неподготвени “сините” и организира скоростна контраатака, която Авраам оползотвори с плътен удар по тревата, който мина между краката последователно на Милиев и Бангура. Последваха пропуски на Младенов, Милиев, Гаджев, а в 28-ата минута след нова колективна грешка в защита топката попадна в мрежата на Петков.

Докато кипърците започваха да се радват реферът отсъди засада след вдигане на флага на неговия помощник, но забавянето от няколко секунди изнерви кипърците. В следващите 120 секунди удар на Жоазиньо от фаул бе спасен, а при последвата атака и поредна грешка в българската отбрана се стигна до дузпа. Авраам застана зад топката и стреля долу в ляво на Петков, но вратарят майсторски изби в корнер. След това играч от Аполон изрита Минев без топка и последва конфликт между футболистите на двата тима, но удари не се стигна, а след получаването на жълтия картон по нареждане на рефера играчът на Аполон бе заменен. Няколко минути по-късно футболист на Аполон симулира сблъсък с Минев и съдията нареди и той да бъде заменен, но докато Телкийски стигна до наставника Ясен Петров, бранителят се включи в играта при атака на Аполон и реферът го изгони.

В четвъртък от 21,00 часа на стадион "Франц Хор" във Виена "сините" излизат в последна контрола срещу местния Аустрия, където домакините ще представят отбора си за новия сезон.

Левски - Аполон 0:1

0:1 Авраам (5)

ЛЕВСКИ: Петков, Станчев, Иванов, Милиев, Минев, Гаджев, Балтанов, Йовов, Младенов, Дембеле, Жоазиньо