Левски на колене пред шампиона на Израел (ексклузивно видео)

Отборът на Левски загуби с 0:1 от шампиона на Израел Апоел Тел Авив третата си проверка в австрийската база Линдабрун, където тимът е на лагер. Единственото попадение в мача бе дело на голмайстора на израелците Шехтер в 47-ата минута на срещата след бърза контраатака.

Наставникът на "сините" Ясен Петров излезе с трети различен стартов състав в третата контрола на столичани. От новите единствено Гара Дембеле, който направи много силен дебют срещу Металист Харков, и Иво Иванов излязоха титуляри. Френският таран води атаката, а зад него действаха Дарко Тасевски, Димитър Телкийски и Жоазиньо, докато Христо Йовов и Владимир Гаджев бяха опорните полузащитници. Иванов пък си партнира с Йордан Милиев в центъра на защитата пред капитана Георги Петков, а Стефан Станчев и Веселин Минев бяха двамата крайни бранители.

През първата част играчите на Левски стояха доста добре на терена, като невероятен пропуск на Жоазиньо в 26-ата минута и един на Дарко Тасевски попречиха на българите да водят в резултата.

Капитанът на 26-кратните първенци Георги Петков само един път се намеси, но го направи с вещина, като парира с отличен рефлекс удар на Захави в 17-ата минута от 21 метра.

На полувремето двамата треньори направиха по две смени. Дани Младенов и Александър Александров замениха Тасевски и Телийски, но 180 секунди по-късно резултатът бе окрит в полза на Апоел. Резервата Абутбул нахлу по лявото крило, центрира и връхлитащият на скорост голаджия Шехтер прати коженото кълбо в мрежата. В следващите минути положенията пред двете врати липсваха, а треньорите започнаха да правят различни смени. Последното ново попълнение на Левски - холандецът Дъсти Мюлдер, и пристигналият на проби чех Павел Беста замениха Станчев и Йовов в 59-ата минута.

Тимът на Петров започна да търси равенството, а двубоят стана двуостър и националният бранител Веско Минев бе на път да получи червен картон. Той си изпусна нервите, след няколко по-остри единоборства, но реферът му спести червения цвят на картона, след като защитникът хвърли топката по противников играч след пореден сблъсък и тя удари страничния съдия.

В 73-ата минута Абутбул бе на път да реши мача, но изстрелът му от фаул срещна напречната греда на Петков, а Александров при добавката бе най-бърз и върна топката на вратаря преди противников играч да прати в мрежата. При следващата атака Левски пропусна най-добрата си възможност за гол. Заменилият Дембеле Исамил Иса бе изведен добре, след което преодоля вратаря, но под ъгъл с левия крак прати топката в аут вместо в опразнената врата.

В игра се появиха още Бензукан, Христов, Топузаков и Огнянов. Нападателят направи добро впечатление и раздвижи атаката на "сините", които търсеха изравнителен гол. Топчо пък за малко да направи подарък на бившия си тим, след като загуби топката в наказателното поле и Шехтер стреля, но от голлинията Минев изби в корнер и предотврати втори гол в българската врата.

Така, Левски загуби втори мач от подготвителния си лагер, след като отстъпи с 2:3 от румънския Търгу Морещ, а след това със същия резултат победи Металист Харков. Следващата четвърта контрола на отбора е на 6-и юли срещу кипърския Аполон Лимасол.

ЛЕВСКИ -  АПОЕЛ (ТЕЛ АВИВ) 0:1

0:1 Шехтер 48

ЛЕВСКИ: Петков, Станчев (59-Мюлдер), Иванов (71- Бензукан), Милиев (71-Топузаков), Минев, Гаджев (70-Огнянов), Йовов (59-Беста), Телкийски (46-Младенов), Тасевски (46- Александров), Жоазиньо (78-Христов), Дембеле (62-Иса)

АПОЕЛ (ТЕЛ АВИВ):Бен Шаанан, Кенде, Бадир, Франсман, Бен Даян, Захави, Ядин, Роки, Вермут, Шехтер, Шивкон

(Резерви: Янко, Хута, Шиш, Бондарв, Абутбул, Маре ,Гордана, Дъглас да Силва, Атаджанов)