Страхотен дебют за Дембеле в Левски при победа над Металист Харков (ексклузивно видео)

Отборът на Левски победи с 3:2 Металист Харков във втората си контрола в Линдабрун и по този начин постигна първи успех в предсезонната си подготовка. Головете за "сините" реализираха Димитър Телкийски (13), Владимир Гаджев (17) и Гара Дембеле (47), докато Фининьо (18) и Андрей Воробей (82) се разписаха за третия в Украйна.

Гаджев бе изгонен за втори жълт картон в 55-ата минута, като в последните 35 минути столичаните играха с човек по-малко, но въпреки това се поздравиха заслужено с успеха.

Наставникът Ясен Петров бе направил 11 промени за разлика от загубата от Търгу Морещ с 2:3 вчера, като дебютантът Гара Дембеле водеше сам атаката на тима. Капитанът Георги Петков бе на вратата, Майкъл Тевия, Иванов, Елин Топузаков и Калин Щърков бяха четиримата в отбрана. Влади Гаджев, Мариан Огнянов, Димитър Телкийски, Дани Младенов и Дарко Тасевски бяха останалите избраници.

Левски поведе набързо с 2:0 след страхотно изпълнени преки свободни удари. Димитър Телкийски откри в 13-ата, а четири по-късно Влади Гаджев удвои от идентична позиция, но с няколко метра по-назад от гола на Мечо. И двете нарушения бяха извършени срещу направилия впечатляващ дебют Дембеле. Френският голмайстор пресираше и затрудняваше максимално отбраната на украинците. Минута след втория гол на "сините" , резултата бе намален. Фининьо излезе сам срещу Петков и от 11 метра не сгреши.

До края на полувремето двата тима пропуснаха по едно положение за нов гол. Първо Гаджев стреля в аут от добра позиция, а в 40-ата минута Фининьо останал очи в очи с Петков под ъгъл стреля в аут.

На полувремето в игра се появи холандският десен бранител Дъсти Мюлдер и Веско Минев, които замениха Тевия и Щърков. Идващият от Ваалвайк играч показа добри футболни умения, но на моменти бе преодоляван от противниците, като се видя, че изостава с подготовката.

120 секунди след подновяването на играта Дембеле отбеляза първия си гол за Левски. Той се разписа майсторски след извеждащо подаване Мариан Огнянов и направи резултата 3:1. След изгонването на Гаджев "сините" заиграха по-прибрано, на контраатака, а Петров замени няколко футболисти. Миро Антонов смени героя от днес Дембеле в 60-ата минута, Йовов, Балтанов и Жоазиньо замениха игралите добре Телкийски, Тасевски и Огнянов.

Именно Бижутера можеше да реши мача в 66-ата минута, но от изгодна позиция стреля слабо и вратарят Горяйнов спаси. Въпреки че играха с човек по-малко последните 35 минути, столичани не допускаха опасности пред вратата на Петков от игрови ситуации. Стражът демонстрира страхотен рефлекс след удар от фаул на Воробей в 77-ата минута, избивайки в корнер, но пет минути по-късно капитулира при същата ситуация, когато бившият нападател на Шахтьор и Днепър намали с общо третия гол от пряк свободен удар в мача.

Така Левски постигна първата си победа с Ясен Петров начело на отбора, като демонстрира сравнително по-малко грешки от вчерашната среща с Търгу Морещ. Третата контрола на "сините" е в събота срещу Апоел (Тел Авив) също в Линдабрун.

ЛЕВСКИ - МЕТАЛИСТ 3:2

1:0 Телкийски 13