Дани Младенов дебютира с два гола за Левски, но "сините" губят (ексклузивно видео)

Отборът на Левски загуби първата си контрола от лятната подготовка в Линдабрун срещу румънския Търгу Морещ с 2:3. Двете попадения за тима на Ясен Петров бяха дело на дебютанта Дани Младенов, който се появи в игра в 68-ата минута при резултат 0:2. Бившият играч на Пирин първо намали след подаване на Дарко Тасевски в 76-ата минута, а четири минути по-късно със страхотен удар от 20 метра оформи крайния резултат. Сфърля (12), Роман (47) и Флорин (77) бяха точни за новака в румънския елит.

Петров, за когото също това бе първи мач начело на 26-кратния първенец на България, заложи на Божидар Митрев, в защита бяха Стефан Станчев, Йордан Милиев, Шакиб Бензукан, Веселин Минев. Лъчезар Балтанов, Христо Йовов, Александър Александров и Жоазиньо бяха халфове, а юношата Александър Киров и завърналият се на "Герена" от Локомотив (Мездра) Исмаил Иса водеха атаката.

Двубоят започна с минута мълчание в памет навършването на 39 години от трагичната гибел на легендите на Левски Георги Аспарухов и Никола Котков. Още в шестата минута Жоазиньо пропусна да открие след извеждащо подаване на Александров. В 12-ата минута след перфектно изпълнен свободен удар на Сфърля от 23 метра Митрев бе безпомощен за 0:1. До края на полувремето Левски имаше тотален превес и пропусна куп положения, за да изравни. Най-активният на терена - Жоазиньо, пропусна три-четири добри възможности, след като нямаше шанс при ударите си. Александър Киров нацели горната греда, а Кривия и Иса също бяха близо до попадения.

На почивката в игра се появиха Георги Христов и вратарят Цветан Димитров, които замениха Иса и Митрев. След 120 секунди игра националът Веселин Минев сбърка фатално, след като се подхлъзна и резервата Роман удвои от два метра. Завърналият се от полския Висла Христов се включи добре, но също нямаше късмет, след като вратарят предотврати опасния му изстрел. Балтанов и Кривия веднага след това пробваха рефлекса на румънския страж, докато в рамките на две минути Петров пусна Телкийски, Гаджев, Тасевски, Огнянов, Топузаков, Младенов, Иванов. За последните двама това бе дебют със "синята" фланелка, като първият ще го запомни с два красиви гола, но оказали се недостатъчни за успеха.

Трето от новите попълнения на "Герена" Калин Щърков също дебютира за родния си тим заменяйки Минев.

След подаване на Тасевски Младенов намали в 76-ата минута, но 60 секунди по-късно колективна грешка в защита и не добра намеса на Цецо Димитров доведоха до трети гол във вратата на Левски, дело на друга резерва - Форлан. Все пак Младенов отбеляза още един гол до края, но при създадените мелета в оставащите минути не се стигна до изравняване на резултата.

Утре "сините" излизат за втората си контрола в Линдабрун срещу Металист Храков, като игралите по-малко днес ще започнат срещата от първата минута.

ЛЕВСКИ - ТЪРГУ МОРЕЩ 2:3