Първа загуба за ЦСКА в Турция - мачът прекъсван цели три пъти (ВИДЕО)

ЦСКА претърпя първо поражение в предсезонната си подготовка, след като днес армейците загубиха с 0:1 от Волга (Нижний Новгород). Попадението за руснаците, които са завършили на 4-то място в местната "Б" група, реализира резервата Виноградов в 74-та минута. Голът стана след грешка на армейския страж Иван Караджов, който не успя да улови една топка, руснаците продължиха своята атака и с шут Виноградов вкара в долния десен ъгъл на червената врата. Българският тим бе малко по-добър през по-голямата част от мача, но представянето на червените като цяло не беше на ниво. С пропуски за ЦСКА се отличиха Тимонов и Саидходжа през първата част.

Срещата се игра при силен вятър и дъжд. Лошите атмосферни условия бяха допълнение към проблемите с електрическото осветление, заради което проверката на три пъти бе прекъсвана докато повредата се отстрани и прожекторите отново заработят.

Иначе контролата започна с натиск на ЦСКА. В 3-та минута Румен Трифонов проби отляво и изведе Саидходжа сам срещу вратаря, но нападателят стреля право в тялото на Коченков. Две минути по-късно Петре центрира от корнер, Иван Иванов стреля с глава, но руският страж спаси.

В 33-та минута пред червените се откриха две последователни възможности за гол. Прострелно центриране на Тимонов, не без помощта на вятъра, като по чудо не влезе във вратата на Коченков, а след това Апостол Попов с глава прати топката в аут.

През втората част треньорите на двата отбора смениха почти целите си титулярни единайсеторки, което се оказа по-добър ход за Волга. Руснаците изравниха играта и на свой ред организираха няколко опасни атаки. При една от тях, в 74-та минута, те успяха да отбележат гол, който се оказа и победен.

Следващата проверка на ЦСКА в Турция е срещу Аустрия (Кернтен) на 4 февруари.

ЦСКА - ВОЛГА 0:1