Деспотичен Тоти скъса мрежата на Бари и вече е пред Батигол (видео)

Рома би Бари с 3:1, а абсолютният герой на деня за трикратните шампиони на Италия бе Франческо Тоти. Днес Принца на Рим бе в своя вихър и напълни мрежата на съперниците си насред "Олимпико". В един приятен за гледане двубой Тоти, който се завърна след операция и едномесечно отсъствие от терените, наниза хеттрик, с което продължи да пише история. Капитанът на Рома вече има 187 гола в Серия "A", с което остави зад себе си бившия си съотборник Габриел Батистута (184), с когото през 2001 г. изведе "джалоросите" до Скудетото.

Първата опасност в днешния мач се откри пред гостите от Бари, но Барето не успя да преодолее вратаря Серджо. В шестата минута за нарушение срещу Вучинич реферът назначи дузпа и с премерен удар Тоти откри резултата.

В 14-ата минута идолът на тифозите на Рома от фаул с бомбастичен шут опъна за втори път мрежата - 2:0. Последва акробатично спасяване на Серджо, който изби удар от воле на Ланджела, за да дойде 28-ата минута. Тогава с приказен удар от малък ъгъл от дясно Ил Принчипе намери далечния ъгъл за 3:0.

Последваха три въздушни целувки, които Тоти прати към своята съпруга Илари Блази, която бе на трибуните. Малко след това митичната десетка на Рома бе близо и до четвърто попадение. В последните секунди на първата част Барето излезе сам срещу стража на римляните, но последният майсторски спаси ниския удар с ръце.

След почивката гостите опитаха да променят нещо в срещата, но от трите гола само един се оказа ответен. В 73-ата минута Марко Андреоли си вкара автогол след корнер за 3:1, но това не повлия на крайния изход. Така в един мач, в който самовластник на терена бе Франческо Тоти Рома взе три точки от своя съсед в средата на таблицата. Любопитно е, че Тоти не бе вкарвал гол във вратата на Бари от 2001 г. насам. Пред суперзвездата на "вълците" стои нова цел - само с гол в повече (188) на 7 място във вечната класация на голмайсторите в калчото е легендата на Лацио Джузепе Синьори.