Феномена с фантастичен гол (видео)

Бразилският голмайстор Роналдо отбеляза фантастичен гол за своя тим Коринтианс при успеха с 2:0 над Санто Андре в домакинството от 34-ия кръг на шампионата Бразилейро. Феномена показва, че отново навлиза във форма, след като преди седмица наниза два гола във вратата на един от претендентите за титлата Палмейраш при равенството 2:2 като гост. Рони бе точен тази вечер в 36-ата минута за 1:0, след като от над 20 метра с левия крак, след един от любимите му финтове, прати топката в горния ляв ъгъл на вратаря на гостите Ненека, който нямаше какво да направи.

Това бе 22-и гол на Рони от 35 мача за Коринтианс от завръщането му в Бразилия през февруари след едногодишно отсъствие от терените заради тежка контузия на коляното и общо 11 в шампионата, след трите за Купата на Бразилия и осемте за шампионата Паулища в които отбора триумфира с трофея. В 75-ата минута Роналдо изработи и втория гол за отбора си. Той спря технично на гърди пред пеналтерията на противника и технично се опита да да изведе своя съотборник, въпреки защитниците и рикошета в тях кълбото попадна в Дентиньо и той оформи крайното 2:0. Успехът изкачи "мускетарите" на осмо място с актив от 49 точки

Бившият играч на Крузейро, ПСВ Айндховен, Барселона, Интер, Реал Мадрид и Милан бе избран във втори пореден двубой за играч на мача, получавайки 8 по десетобалната система от местната преса.