Гол от корнер и Адриано поведоха Фламенго към титлата (видео)

Най-популярният тим в Бразилия Фламенго спечели с 3:1 като гост директния сблъсък с един от конкурентите за титлата Атлетико (Минейро) в мач от 34-ия кръг на шампионата Бразилейро. По този начин "червено-черните" вече имат 57 точки и изостават само на две от шампиона Сао Пауло и на една от Палмейраш загубил изненадващо с 0:1 от борещия се да не изпадне Флуминензе след гол на бившия играч на Лион Фред.
Атлетко Минейро пък остана на четвърто място с 56 точки.

Фламенго поведе още в деветата минута след рядко срещан гол на ветерана Деян Петкович, който отбеляза директно от ъглов удар. Клаудио Малдонадо удвои преднината на тима си в 39-ата минута след хубав диагонален удар. Домакините върнаха едно попадение в 50-ата минута чрез Антонио Борхес, но Адриано сложи точка на спора в 82-ата минута за крайното 1:3 с глава. Попадението бе 18-то за Императора от 27 мача, като се изравни на върха при реализаторите с днешния си противник Диего Тардели от Атлетико.

По този начин Фламенго вече се превръща в реален претендент за титлата като се има предвид, че е най-добре преставащият се тим в този момент в шампионата с 15-те си точки от последните 6 мача и огромния ентусиазъм около отбора, който миналата седмица бе подкрепян от 80 000 фенове на "Маракана".

Интересното е, че фаворитът номер едно за титлата до преди две седмици Палмейраш, загуби четири от последните си шест срещи, докато Сао Пауло записа 10 точки в последните четири кръга и заслужено излезе на върха четири кръга преди края.