След зверския бой между Ботев и Локо - без футбол в Пловдив до пролетта

Дисциплинарната комисия на БФС наложи солени глоби на отборите на Ботев и Локомотив (Пловдив) за зверския побой, който си спретнаха след дербито в събота. "Канарчетата" спечелиха с 1:0 с попадение на Морини в 86-ата минута, а след мача настъпи невъобразимо меле с главни герои Димитър Витанов и Лилчо Арсов от Ботев и Кирил Акалски, Мартин Сечков и Дани Кики от Локомотив.

Двата мача лишаване от домакинство за Ботев означават, че "канарчетата" няма да играят пред своя публика до началото на пролетния дял. На неутрален терен те ще посрещнат Спортист (Своге) в 13-ия кръг и Пирин в 15-ия кръг.

Същото е положението и при Локомотив (Пловдив). Домакинството им от 12-ия кръг срещу Миньор е в София  заради предишно наказание, а днешното ще влезе в сила за мача със Славия от 14-ия кръг.

По този начин втория по големина град ще остане без футбол от "А" група до пролетния полусезон на шампионата.

Единствено, ако някой от двата тима изтегли домакинство срещу съперник от "А" група в турнира за Купата на България, това може да се промени. Напомняме, че в началните кръгове на турнира по правилник отборите от "Б" група задължително са домакини срещу съперник от елита.

- Дани Кики - 6 мача и 1000 лева

"Взети са всички утежняващи и смекчаващи вината обстоятелства. Всички действия, последстващи действия, които са повлияли по някакъв начин на събитията. Докладите на делегата Павел Патриков и на четвъртия съдия Ивайло Бозев са изключително подробни и конкретни. Всичко там е описано с имената на виновните и няма нито едно подминато нарушение", коментира след заседанието заместник-председателят на Комисията Юрий Кучев.

снимка: plovdiv24.bg