Морини короняса Ботев - "канарчетата" спечелиха битката за Пловдив (видео)

Отборът на Ботев победи напълно заслужено Локомотив с 1:0 в дербито от 11-ия кръг от "А" група и по този начин спечели битката за Пловдив. Голът за "канарчетата" отбеляза Морини в 86-та минута след удар от воле. Мачът се състоя на стадион "Христо Ботев" пред около 10 хиляди фанатизирани фена, които подкрепяха любимия си тим до последния съдийски сигнал. Всъщност, уникалната хореография, която спретнаха колоритните привърженици и попадението на италианеца бяха и единственото запомнящо се нещо, което се случи по време на срещата.

Жалкото е, че играта на главните действащи лица бе в пълен разрез с представянето на пловдивските ултраси, които за пореден път показаха, че по нищо не отстъпват на тези на грандовете Левски и ЦСКА. Иначе феновете на стадиона и тези пред телевизионните екрани през първото полувреме станаха свидетели на мач, в който преобладаваха физическите сблъсъци, за сметка на чисто футболните достойнства. Въобще двата отбора демонстрираха тактическа немощ и грозен за окото футбол, като през по-голямата част от срещата топката се риташе в предни позиции на посоки.

Въпреки това домакините имаха леко превъзходство и атакуваха по-опасно от своя противник, но "жълто-черните" не успяха да се възползват от създадените положения пред вратата на Акалски.

В 24-та минута голмайсторът за Ботев и най-добрият играч на терена Морини намери по отличен начин Ребека, но последният не успя да насочи топката в очертанията на вратата, след като бе останал очи в очи със стража на гостите. Няколко минути по-късно последва нов пропуск пред вратата на Локомотив. Тогава след изпълнение на ъглов удар топката попадна на главата на Ола, но ударът на бранителя бе избит от голлинията.

През втората част статуквото на терена се промени, тъй като Ботев и Локомотив се поизнесоха в малко по-предни позиции. Това отвори доста празни пространства в защита и акаките към двете врати зачестиха. "Жълто-черните" обаче атакуваха по-мощно и резултатът не закъсня. В 86-та минута Морини се оказа най-съобразителен в наказателното поле и след центриране от ъглов удар забоде топката в мрежата на Акалски след удар от воле.

Попарени от попадението, играчите на Локомотив се втурнаха в бясни атаки и напълно оголиха своята защита. Това позволи на "канарчетата" да сътворят няколко контраатаки, които обаче не бяха реализирани по най-добрия начин.

БОТЕВ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:0