Тежък удар за Рома - Тоти ляга под ножа

Лошите новини за Рома продължават след поражението с 0:1 от Ливорно вчера на "Олимпико", което идва след равенството в 90-ата минута срещу Фулъм в Англия от Лига Европа и загубата с 1:2 от Милан пред седмица на "Джузепе Меаца". Днес стана ясно, че капитанът на тима Франческо Тоти ще трябва да се оперира в дясното коляно. Легендата на "вълците" се контузи срещу Наполи преди няколко седмици, когато вкара и двата гола за успеха с 2:1, но не успя да се възстанови. След днешния опит да тренира, е било решно Тоти да се подложи на артроскопия. 33-годишният голмайстор номер едно в историята на римляните спря заниманието след само 30 минути и последва спешен преглед при професор Мариани, който оперира коленните връзки на същото му коляно преди година.

Все още не се знае колко време десетката на Рома ще отсъства от терените, но най-вероятно между 30 и 40 дни. Това е изключително лоша новина за наставника Клаудио Раниери, който разчиташе на своя капитан до поведе отбора към класиране в Шампионската лига и преминаване на груповата фаза на Лига Европа.

Тоти има общо 16 гола от началото на сезона, девет от които в евротурнирите от 5 мача и 6 от седем мача в Серия "А". Интересното е, че след идването на Раниери начело на отбора Тоти вкара пет гола в пет мача от калчото.

По този начин най-вероятно Тоти ще може да бъде на разположение за гостуването на Рома срещу ЦСКА в София на 17 декември.