Уест Хем спря Арсенал за едно полувреме

Уест Хем спря устрема на Арсенал във Висшата лига, като двата отбора завършиха 2:2 в лондонското дерби. Отборът на Арсен Венгер доминираше през първото полувреме и поведе след голове на Ван Перси и Галас. След почивката обаче "чуковете" успяха да стигнат до точката след силен период, в който Карлтън Коул и резервата Диаманти от дузпа доведоха нещата до 2:2.

Резултатът сложи край на серията на Арсенал от четири поредни победи във Висшата лига. "Топчиите" пропуснаха добра възможност да се доближат още повече до лидерите, като в момента те са на четири точки зад Челси и на две зад Манчестър Юнайтед, а са изиграли един мач по-малко и от двата отбора.

Джанфранко Дзола заложи на Гийермо Франко в атака, като мексиканският ветеран дебютира, но не успя да впечатли. През първата част Арсенал имаше предимство и го материализира. Робин Ван Перси пропусна първите две положения за гостите, но именно холандецът откри резултата в 16-ата минута. Роб Грийн излезе неразчетено след ъглов удар и топката отиде във Ван Перси, за когото не бе проблем да я прати в опразнената врата. Уест Хем постепенно изравни играта за определен период, но съперникът им остана по-опасният отбор. Вилиам Галас направи резултата 0:2, след като засече с глава центриране от ъглов удар на Ван Перси.

След почивката събитията на терена не се промениха особено, като Арсенал продължи да доминира, а играчите на домакините нямаха много идеи как да променят това. Дзола обаче имаше и след направените от него смени и особено влизането на сънародника му Алесандро Диаманти постепенно Уест Хем започна да създава положения. В 74-ата минута Карлтън Коул изравни, след като Маноне изби центриране на Диаманти, но прати топката на крака на Коул, който се е разписвал във всичките четири домакински срещи в първенството от началото на сезона. Малко по-късно "чуковете" имаха претенции за дузпа. Това се случи отново в 80-ата минута и тогава я получиха, а Диаманти бе точен от бялата точка. Последва червен картон за Скот Паркър и няколко разбърквания пред вратата на домакините до края, но Арсенал не успя да стигне до нов гол.