Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Помощникът на Ван Гаал: Ходи се ши*ай, смотано говедо!

В Байерн става все по-взривоопасно. Баварците имат само една победа в последните 5 мача във всички турнири, а през седмицата паднаха с 1:2 от Бордо в Шампионската лига. За 9 кръга в Бундеслигата новият треньор Луис ван Гаал успя да докара отбора само до 6-о място в класирането, на 6 т. от водачите Байер Л и Хамбургер.

Нормално, коментарите на медиите в Германия стават все по-остри и бушоните на треньорите и шефовете горят. След като преди месец Ван Гаал скочи на съдия и искаше да му вкара папката си отзад, в четвъртък избухна и видеоанализаторът му - Макс Рекерс. Той нападна репортера на държавното радио ARD Едгар Ендрес заради критиките му към холандеца. "Ти си шибан смотаняк и шибано говедо! Задръж си лайняните коментари по-добре за себе си и ходи се шибай", изригнал Рекерс според "Билд".

Вестникът потърси репортера за повече подробности. "Той седеше пред мен на лаптопа си и изведнъж се изправи. Не знаех какво става, не знаех какво иска. Реших, че ще ме нападне." Преди няколко дни Ендрес нарекъл Ван Гаал "треньора с четирите фази", защото той говорел за вкарването на голове като четвъртата фаза на играта. До миналия кръг на Бундеслигата баварците нямаха гол 315 минути поред. Рекерс опита да потули изцепката си: "Често на трибуните има повече емоции. Това мина и аз вече го забравих."