Никола Гърбич: Дано играем по-добре, иначе събираме багажа

Капитанът на сръбския национален отбор Никола Гърбич бе доста критичен на пресконференцията след загубата от България с 2:3 гейма на старта на Евроволей'2009.

"Играхме лошо и загубихме", сухо каза разпределителят. "Надявам се да си подобрим играта, защото иначе ще си събираме багажа. Не ни се случва за пръв път да стартираме със загуба, но след това да завършваме първенството с медал. Смятам, че и сега ще стане така. Ние сме голям отбор. Поздравявам България за победата - надиграха ни и в блок, и в защита", бяха думите на сръбския капитан Никола Гърбич.

Треньорът Игор Колакович пък беше по-лаконичен. "Изпуснахме победата при 21:20 в наша полза в четвъртия гейм. Това ни пречупи и в тайбрека нямахме воля за нещо повече", каза Колакович.