Велик ЦСКА! Динамо (Москва) на колене пред евробоеца на България

ЦСКА е в групите на Лига Европа. Това стана факт след велик мач и невероятна победа на червените с 2:1 срещу Динамо в Москва и след нулевото равенство в първия двубой на стадион "Васил Левски" армейците елиминираха мултимилионната селекция на руснаците включваща трима руски, аржентински, австралийски, румънски, черногорски и полски национали.

Великата армейска победа бе постигната след голове на Спас Делев в 14-та и Иван Иванов в 55-та минути. Преди това в 10-та минута Динамо бе открил резултата с попадение на Кержаков.

За сериозното превъзходство на червените говорят и ударите в двете врати, които са 12 на 3 в полза на ЦСКА.

Наставникът на армейците Любослав Пенев изненада Динамо още в началото с нападателната си постройка на игра. В атака започна Спас Делев, а по крилата му помагаха бързите Иван Стоянов и Данчо Тодоров. От по-задна позиция се включваше Маркиньос, който се контузи в 20-та минута и бе заменен от Тодор Тимонов.

ЦСКА започна по-добре двубоя в Москва и в първите минути удари на Маркиньос и Спас Делев сериозно затрудниха старжа на домакините Габулов.

Противно на играта най-неприятното за българския тим се случи още в 10-та минута, когато центриране на Комбаров намери непокрития Кержаков и руският национал простреля Караджов с глава.

За радост на цяла България това не стъписа младите футболисти на ЦСКА и четири минути по-късно Спас Делев изравни. Нападателят от село Ключ засече отлично центриране на Йордан Тодоров и след летящ плонж с глава изравни - 1:1.

В 30-та минута ЦСКА можеше да осъществи пълен обрат, но пробивът на Спас Делев завърши с пас към абсолютно непокрития Данчо Тодоров, който обаче стреля в аут от десетина метра.

До края на полувремето Динамо успя да натисне гостите от София и осъществи няколко опасни атаки, но футболистите на Любо Пенев, макар и прибрани в собствената си половина, атакуваха изключително опасно.

Сюблимният момент в двубоя дойде 8 минути след началото на втората част. Тогава Павел Виданов направи очевадна дузпа срещу Кирил Комбаров, но германският рефер Михаел Вейнер прецени, че няма нарушение и отсъди аут.

Оттук до края на двубоя ЦСКА изнесе истински урок по футбол на руските звезди. В 55-та минута червените осъществиха пълен обрат след гол на Иван Иванов, който се възползва от отличен пробив и центриране на Иван Стоянов, и засече топката с глава - 2:1 за ЦСКА.

В 60-та минута Спас Делев изпусна невероятно положение, когато стреля по диагонал след пас на Данчо Тодоров, но ударът му не намери целта. Последваха нови пропуски на Делев и Тодоров, а топовни шутове на резервата Коста Янев и Викторс Морозс бяха спасени от Габулов.

Въпреки че не вкара трети гол, ЦСКА доказа, че напълно заслужава мястото си в Лига Европа, а убийствената контраатака на армейците в лицето на Иван Стоянов, Спас Делев и Данчо Тодоров ще създава сериозни проблеми на всички тим, който ще се изправи срещу червените в групите на втория по сила европейски клубен турнир.

ДИНАМО (МОСКВА) - ЦСКА 1:2

1:0 Кержаков 10