България се влачи за 1:0 срещу Латвия, само 1500 фенове гледат трикольорите

С гол на резервата Димитър Рангелов в 54-та минута България победи с 1:0 Латвия в контролен мач, който се игра на "Васил Левски". Проверката бе проследена от рекордно малко зрители, като само 1500 фенове на българския национален отбор решиха да подкрепят трикольорите на стадиона.

Срещата започна с очакван домакински натиск на по-класния български тим, който продължи през цялото първо полувреме. В 11-та минута домакините създадоха и първото опасно положение в мача, когато с отличен диагонален пас през целия терен Манолев намери Мартин Петров по лявото крило, нападателят центрира ниско по земя и след рикошет топката достигна до Благо Георгиев, чиито шут се отклони в противников бранител и излезе в ъглов удар.

В 28-та минута трикольорите пропиляха нова възможност за гол, когато Живко Миланов стреля с глава след центриране от корнер, но стражът на гостите Ванинс спаси.

Така се стигна до 34-та минута, в която влезлият на мястото на контузения Ивелин Попов - Валери Домовчийски, получи пас от Благо Георгиев, но от пет метра уцели вратарят на Латвия.

През тази първа част направи впечатление желанието и остротата, с която се опитваше да играе една от звездите на българския национален отбор Мартин Петров, но си личеше, че му липсва игрова практика. Не особено силен мач направи и капитанът на трикольорите Димитър Бербатов, който се опитваше да играе на голям периметър и да организира атаките на своя тим, но в доста от случаите не се получаваше.

Второто полувреме започна с първа сериозна опасност пред вратата на Николай Михайлов, но удар на футболист от Латвия в 50-та минута бе избит от от голлинията от Манолев.

Игровото предимство на българите най-вече през първата част бе възнаградено в 54-та минута, когато най-после защитата на Латвия капитулира. Това се случи след центриране от фаул на Георгиев за нарушение срещу Мартин Петров. След карамбол топката попадна в резервата Рангелов и с не много силен, но техничен удар с десния крак футболистът на Борусия Дортмунд я прати в мрежата на Латвия - 1:0 за България.

Попадението и извършените смени в двата тима "отвориха" контролата и до края на двубоя срещата бе значително по-равностойна в сравнение с първата част, но никой от двата отбора не успя да се възползва от създените положения. За сухата врата на българския тим трябва да похвалим и стражът Николай Михайлов, който в 75-та минута демонстрира майсторство и спаси коварен шут на Астафиевс.

БЪЛГАРИЯ - ЛАТВИЯ 1:0

1:0 Рангелов 54

БЪЛГАРИЯ: Михайлов, Манолев, Котев, Тунчев (46-Николов), Миланов, Янков (46-Сърмов), Ст.Ангелов, Георгиев (73-Виданов), Попов (23-Домовчийски), М.Петров (59-Божинов), Бербатов (46-Рангелов) (Иванков)

ЛАТВИЯ: Ванинс, Кляв, Ивановс, Астафиевс, Качановс, Колесниченко, Жигаевс, Кауна, Рубинс, Карлсонс, Михадюкс (Романовс, Кряуклис, Зирнис, Рафалски, Солоничинс, Гребис, Бланкс)