Телкийски дебютира при драма срещу ЦСКА

Българският национал Димитър Телкийски дебютира в руската Премиер Лига за своя тим Амкар при нелепата загуба с 0:1 от ЦСКА Москва на стадион "Лужники". Бившият играч на Левски се появи в игра в 82-ата минута на мястото на Николай Жиляев, но за негово съжаление младият чех Товаш Нецид огорчи първия му мач в Русия. 20-годишният нападател се появи в игра три минути след Мечо, но в 90-ата минута прати топката в мрежата на Сергей Нарубин и попречи на Амкар да си тръгне с точка.

Това бе трети гол за високия 1,91 см чех от 15 мача през този сезон. Останалите българи в състава на Амкар Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев започнаха срещата от първата минута и единствено нападателят бе заменен от Един Юнузович в 61-ата минута, докато останалите останаха на терена до последния съдийски сигнал.

Успехът изпрати тима на Зико на трета позиция в първенство с актив от 30 точки колкото има и ФК Москва, докато Рубин продължава да е лидер с 34. Градският съперник на "армейците" Спартак е втори с 33 точки.
Тимът на Димитър Димитров - Херо пък записа седма загуба от 17 кръга и остана на 13-та позиция с актив 18 точки в класирането.

ЦСКА М - АМКАР 1:0 (0:0)