Ивет Лалова седма в Атина с личен резултат за сезона

Ивет Лалова зае седмо място в спринта на 100 метра за жени на международния турнир по лека атлетика "Циклитирия" в Атина от веригата Гран При на ИААФ. Възпитаничката на треньора Константин Миланов финишира седма с личен резултат за сезона от 11,52 секунди при попътен вятър от 0,4 м/с. Лалова стартира добре, но между 50 и 80 метър наруши ритъма на бягането си и това й попречи да даде по-добър резултат.

Победата извоюва Вероника Кембъл-Браун (Ямайка) - 10,96 секунди, пред Кармелита Джитър (САЩ) - 11,02 секунди и Деби Фъргюсън-Маккензи (Бахама) - 11,04 секунди.

При мъжете първи е Айвъри Уилямс (САЩ) - 9,95 секунди, следван от сънародника си Марк Джелкс - 9,99 и от победителя в по-слабата серия Травис Паджет (също от САЩ) - 10,09. Точно преди четири години (на 14-и юни 2005-а) по време на загрявката на същия турнир Ивет Лалова счупи бедрена кост на десния крак след сблъсък с друг лекоатлет, пресичащ пистата за загряване, и лошо падане на земята. Последва операция и дълго възстановяване.

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg