Ваня Стамболова спортист №1 за месец юни

Световната военна шампионка в бягането на 400 метра с препятствия и сребърна медалистка от същия шампионат на 400 метра гладко бягане Ваня Стамболова бе избрана за спортист на месец юни в традиционната анкета на "Пресклуб България” с 14 гласа. През юни Стамболова записа и победа на европейското отборно първенство в Банска Бистрица. Това е трето отличие за възпитаничката на Георги Димитров-Корема в тази престижна класация. Втори в подреждането остана друг национал по лека атлетика – Момчил Караилиев, който пък спечели световна военна титла и също записа победа на европейското отборно първенство в Банска Бистрица в тройния скок. На международния турнир "Павел Павлов" в края на месеца пък Караилиев записа личен рекорд от 17.41 метра. Сливналията получи 10 гласа. Трети в анкетата се нареди европейският шампион по канадска борба в категория 90 кг Красимир Костадинов с 2 гласа. Стамболова и треньорът й пристигнаха в "Пресклуб България” след изтощително пътуване от Белград, където снощи варненката спечели и световната титла на 400 метра с препятствия на Универсиада`2009.

“Беше тежко пътуване по малките часове, но Слава Богу стигнахме навреме за това награждаване. Искам да благодаря за това признание, защото отдавна не бях ставала спортист на месеца и усещането е много приятно”, заяви изморената от пътуването Стамболова.

Снимка: Sportal.bg