Уебър най-бърз в първата тренировка в Германия

Пилотът на Ред Бул Марк Уебър даде най-добро време на пистата "Нюрбургринг" в първата свободна тренировка преди неделното Гран при на Германия, 9-ти кръг от световния шампионат във Формула 1. Втори остана лидерът в първенството Дженсън Бътън с БраунGP, пред 3.Фелипе Маса (Ферари), 4.Ярно Трули (Тойота), 5.Джнкарло Фисикела (Форс Индия), 6.Кими Райконен (Ферари).

Победителят от последния старт в Англия Себастиян Фетел (Ред Бул) получи повреда в своя болид едва след 10 обиколки и остана 8-ми. Фетел загуби 20 минути от тренировката, но успя да се върне в последните секунди на пистата и направи няколко обиколки. Ред Бул отново са фаворити за победа в неделя, а Фетел получава страхотна подкрепа в домашното си състезание. Фернандо Алонсо (Рено) е 10-ти, а световният шампион Люис Хамилтън (Макларън-Мерцедес) е едва 13-ти.

Тренировката днес започна с променливо време и дори за кратко пистата бе мокра от падналия дъжд. През по-голямата част от 90-те минутната сесия обаче, трасето бе сухо. Според прогнозите, през целия уикенд се очква да вали и ни очакват вълнуващи моменти в Германия.

Преди старта в неделя, Бътън води в класирането с 64 точки, пред 41 точки за Барикело, 39 за Фетел. Трети с 35,5 точки е Уебър, пред 21,5 за Трули, Маса - 16, Розберг 15,5 и др. При конструкторите БраунGP води с 105 точки, пред Ред Бул с 74,5, Тойота с 34,5 точки, Ферари 26 точки, Уилямс с 15,5 т, Макларън 13 т. и др.

ЗАБ: Часовете са в българско време.

Повече информация за Формула1 и за възможността да спечелите страхотни награди от NIVEA FOR MEN четете във www.formula1.bg