Куба отнесе Русия с 3:0 и остави България без шанс за финалите на Световната лига

”Децата” на Куба продължиха си невероятно силната си игра и разгромиха Русия с 3:0 (25:19, 25:17, 25:21) в Хабаровск във втората среща от 4-ия кръг на Група ”С”.
Така на практика кубинците почти сигурно си осигуриха първото място в нашата група и на практика оставиха без шанс волейболистите на България да се класират за финалите на Световната лига в Белград (24 – 26 юли).

Отборът на Куба заложи на силния начален удар и той даде резултат още в началото на срещата. Роберланди Симон и компания поведоха набързо в резултата и без проблеми затвориха първата част с убедителното 25:19.

Във втория гостите от Острова на Свободата бяха още по-убедителни. Силните сервиси на Симон и 15-годишният Вилфредо Леон съвсем объркаха посрещането на Русия. Блокадата на Куба пък заработи още по-ефективно и възпитаниците на Орландо Сомуелс Блекууд смазаха домакините с 25:17.

Най-равностойна бе 3-ата част, която домакините подържаха равенство в резултата до 20-ата точка. После кубинците отново показаха високата си класа и затвориха гейма с 25:21, а с това и спечелиха срещата с 3:0.

Най-резултатен за успеха на Куба бе Микаел Санчес – Руснака с 14 точки, Роберлани Симон добави 12 точки, а 15-годишният Вилфредо Леон се отчете с 10 точки. Семьон Полтавский се представи най-добре за домакините с 11 точки.

РУСИЯ – КУБА 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)