Лига на нациите по мини футбол - Чехия - България 0:0

Мъри за първи път на 1/2-финал на "Уимбълдън"

Световният номер 3 Анди Мъри достигна за първи път в кариерата си 1/2-финалте на Откритото първенство на Великобритания, след като се справи по безапелационен начин със 7:5, 6:3, 6:2 с бившия номер 1 Хуан Карлос Фереро (Испания). По този начин Мъри стана първият британец, класирал се за тази фаза на надпреварата след Тим Хенман през 2002 година, а при евентуална титла ще повтори успеха на Фред Пери от 1936 година.

Мачът започна равностойно, но бурната подкрепа на феновете в Лондон се оказа големият коз на 22-годишния шотландец. Мъри се възползва от възможността си за пробив в най-подходящия момент - 12-ия гейм, и измъкна първия сет след 44 минути игра и 7:5.

Опитният испанец обаче показа класа с ранен пробив още в първия гейм на втората част. 29-годишният Фереро, който е шампион от "Ролан Гарос" през 2003 година, задържа крехката си преднина до шестия гейм, когато се пречупи пред атаките на съперника си. Освен че върна пробива, Мъри не даде нито гейм на испанския си противник до края на сета - 6:3.

В третата част на централния корт  в "Ол Ингланд Клъб" имаше само един тенисист и това беше третият в схемата Анди Мъри. Той реализира пробив за 3:2, след което затвърди аванса си и в седмия гейм. Без особени проблеми голямата надежда на британците спечели подаването си и сложи край на мача след час и 41 минути игра.

Това бе втора победа за Мъри срещу Фереро от общо два двубоя между двамата. На 1/2-финалите 3-ият в света ще срещне победителя от сблъсъка между Лейтън Хюит и Анди Родик.