Нюкасъл изпадна от Висшата лига

Нюкасъл изпадна от Висшата лига, след като загуби с 0:1 при гостуването си на Астън Вила в последния кръг от първенството. Отборът на Алън Шиърър завърши на 18-о място в крайното класиране и през следващия сезон ще играе в Чемпиъншип. "Свраките" изпаднаха, въпреки че всичките им конкуренти за оставане в елита загубиха, но те не успяха да вземат дори една точка, която щеше да ги спаси.

Нюкасъл започна прекрасно, организира няколко добри атаки и стигна до положения, но не успя да вкара гол в началото. Постепенно Вила демонстрира класата си, взе инициативата и започна да показва играта си. Стилиян Петров бе титуляр за бирмингамци, като игра до 89-ата минута, когато бе заменен от Рио-Кокър. Единственото попадение в срещата падна в 38-ата минута, когато удар на Гарет Бари бе отклонен от Деймиън Дъф и попадна в мрежата. През второто полувреме "свраките" не демонстрираха, че имат място в елита, след като играха много безидейно и малкото създадени положения бяха по-скоро случайни. Все пак Обафеми Мартинс на два пъти можеше да се справи много по-добре в наказателното поле и да изравни. Джон Карю пък пропусна изключителна възможност да направи 2:0.

След двубоя Алън Шиърър демонстрира класа, като подкани играчите да аплодират верните си фенове, част от които бяха със сълзи на очи. Привържениците видяха как след 16 години в елита отборът изпадна във втория ешалон.