Смешен ЦСКА бие 10 от Локо Сф с 45-минутно опълчение

С автогол на Георги Марков още в 6-та минута ЦСКА победи с 1:0 Локомотив (София) в мач, който се игра на стадион "Васил Левски" и по този начин армейците запазиха шансове за титлата. Попадението стана след отлично отиграване на Дормушали Саидходжа, който се освободи добре от няколко бранители на железничарите, центрира остро по земя, топката се удари в крака на Георги Марков и навести мрежата на Галев.

Въпреки победата, ЦСКА представи поредната си постна продукция, с която не заслужаваше да спечели, а най-куриозното в това столично дерби бе, че Локо игра цяло второ полувреме с човек по-малко, но това не попречи на футболистите на Окука да надиграят напълно прехвалените червени звезди.

На всичко отгоре вторият жълт и респективно червен картон на Иван Пасков в 44-та минута бе скандален, тъй като Георги Игнатов го показа за безобидно нарушение на бранителя, който побутна съвсем леко Руи Мигел.

В даденото от съдията продължение и Минев от ЦСКА видя червения цвят за задържане на противников футболист.

В началните минути на двубоя нищо не предвещаваше, че червените ще играят толкова немотивирано и бездушно. Напротив. ЦСКА започна по-добре срещата и след автогола на Георги Марков армейците имаха няколко възможности за второ попадение, с което до голяма степен да предрешат изхода на двубоя. Първо, в 13-та минута, Александър Тонев стреля слно от двайсетина метра, но топката излезе в аут. Четири минути по-късно и Руи Мигел пробва своя късмет, когато залъга противников играч и с отличен фалцов удар с десния крак нацели напречната греда. Отскочилата топка попадна в Тонев, чиито изстрел обаче се спря в тялото на Галев.

Съвсем неочаквано и напълно необяснимо оттук до края на столичното дерби ЦСКА отстъпи тотално инициативата на Локо Сф, а пред вратата на червения страж Ивайло Петров вреше и кипеше.

В 21-та минута Караджинов с глава изпрати топката в Петров. Седем минути по-късно Списич изкара топката в аут останал очи в очи със стража на червените, а в 40-та минута отново той имаше възможност да изравни, но ударът му с глава срещна  напречната греда.

Така се стигна до 44-та минута, когато Иван Пасков от гостите видя червения цвят на картона и по всичко изглеждаше, че през втората част ЦСКА ще успее да спечели лесно трите точки. Не на същото мнение бяха 10 червено-черни локомотивци.

През вторите 45 минути те буквално сгазиха ЦСКА, а в голям период от време 11-те футболисти в червено се бранеха като опълченци в собственото си наказателно поле и ритаха безразборно топката нагоре, надалеч, а при възможност и напред.

Дори и това обаче не им помагаше кой знае колко, тъй като играчите на Окука имаха предостатъчно възможности за гол.

В 54-та минута Балдовалиев нахлу отляво в наказателното поле на червените, Виданов направи закъснял шпагат, с който удари нападателя, но Георги Игнатов прецени, че падането на македонеца е симулация и вместо дузпа му вдигна жълт картон. В 69-та минута Балдовалиев направи пореден пропуск, когато от пет метра с глава не уцели червената врата.

До края на двубоя на няколко пъти и Ивайло Петров спаси своя тим, а веднъж, в 79-та минута, игралият като вътрешен халф Йордан Тодоров изчисти топката от голлинията.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 1:0