ЦСКА тресна Левски при дублите

Дублиращият тим на ЦСКА победи с 2:0 като гост колегите си от Левски в мач от Дублиращата група, игран пред около 1000 зрители на помощното игрище на "Герена". Головете за успеха вкараха Мартин Тошев (21) и Аес (26). "Сините" играха почти час с човек по-малко. Победата изкачва ЦСКА на първото място за сметка на Левски.

Двата отбора започнаха в спокойно темпо без положения пред двете врати. В 13-ата минута дълъг пас към Табаков и в 19-ата засада на Мартин Тошев привлякоха вниманието пред двете врати. В 21-вата минута младият "армеец" Тошев реализара от дузпа и изведе "червените" с гол преднина. Цачев извърши нарушение срещу Костадинов и реферът посочи бялата точка. Пет минути по-късно ЦСКА зарадва феновете си с второ попадение. Зехиров подаде хитро към Аес, който с премерен шут вкара. Само секунди преди това Балтанов беше близо изравняване, но отблизо не улучи с главата мрежата на Караджов.

В 35-ата минута сякаш всичко беше решено, след като "сините" останаха с човек по-малко. Стефан Станчев получи втори жълт картон след груб фаул срещу Зехиров. До края на полувремето липсваха изгодни положения и отборите се прибраха на почивка при 0:2.

След почивката двамата треньори предприеха редица смени. В 58-ата минута Миро Иванов пропусна да вкара за Левски от добра позиция и секунди по-късно беше заменен. В 70-ата Коларов можеше да вкара класически за "червените", но стражът Димитров изби диагоналния му удар. Шест по-късно защитникът на ЦСКА Ковачев изби решаващо пред Чакъров, който можеше да намали резултата. Пет минути преди края домакините от Левски претендираха за дузпа след игра с ръка на Събев, но съдията замълча. В крайна сметка ЦСКА спечели с 2:0 и си върна за поражението на Панчарево с 1:2 през есента.

Левски (дубъл) - ЦСКА (дубъл) - 0:2
0:1 - Тошев (21)
0:2 - Аес (26)

Левски: Ц. Димитров, Д. Димитров-капитан, Димов (71 - Ангелов), Станчев, Генев, Балтанов, М. Иванов (59 - Цачев), Тиберканин (37 - Недялков), Табаков, Цачев (46 - Балджийски), Чакъров
ЦСКА: Караджов-капитан, Дечев, Ковачев, Колев (74 - Стойчев), Събев, Кямил, Михалов (43 - Коларов), Самир Аес (55 - Д. Димитров), Зехиров, Костадинов (53 - Велинов), Тошев (60 - Пасков);
ЖЪЛТИ КАРТОНИ: Димов. Станчев, Киров (Л); Коларов, Ковачев, Д. Димитров (Ц);
ВТОРИ ЖЪЛТ КАРТОН: Станчев (Л);

Снимка: Марин Маринов, Sportal.bg