Детройт поведе на Анахайм след разгром

Йохан Францен, Иржи Худлер, Дарън Хелм и Хенрик Зетерберг се разписаха за Детройт Ред Уингс, който размаза Анахайм с 4:1 и поведе в плейофната серия. Защитаващият титлата си тим на Детройт вече води с 3-2 победи в полуфинала на Запад и ще пътува до щата Калифорния във вторик за 6-ата среща. За гостите Райън Уитни вкара в края на втората третина, намалявайки резултата на 1:2. След това Дарън Хелм вкара за 3:1 3:08 минути преди края на мача, а на празна врата Зетерберг 52 секунди до сирената оформи крайното 4:1. Вратарят на победителите Крис Озгууд спаси 16 удара, а за Францен това беше 7-и гол в плейофите и общо 20-и във фазата на елиминациите.

В Бостън местният тим съкрати аванса на Каролина в полуфинала на Изток, след като спечели петата среща с 4:0. Тим Томас спаси 19 удара на вратата на Брюинс, което е първи мач в неговата кариера без допуснат гол в плейофите. Фил Кесъл вкара два пъти в 18:36 и в 24:40, съответно второто и третото попадение в мача. Марк Реки откри резултата в средата на първата третина при числен превес на леда, а Милан Лучич оформи крайното 4:0 в третата част. Здено Хара се върна на леда в третата част на мача, след като в началото беше зверски притиснат от Юси Йокинен до мантинелата, след като се оказа, че няма сериозни наранявания.