Рома на крачка от драматичен обрат в Каляри

Отборът на Рома записа второ поредно равенство в Серия А, стигайки до 2:2 при гостуването си на Каляри. Така ”вълците” продължиха негативната си серия, след като спечелиха едва два от последните си десет двубоя за първенството. Все пак този път римляните показаха характер и успяха да стигнат до точката, като преди това Каляри поведе с 2:0 с голове на Матри и Акуафреска. В рамките на 5 минути Рома успя да изравни резултата, благодарение на головете на Тоти и Перота.

В 18-ата минути римляните получиха право да изпълнят пряк свободен удар, след който можеха да открият резултата. Тоти изпълни фаула, топката рекушира в стената, след което последва опасен удар на Тедей, минал на сантиметри от лявата греда на Маркети. Две минути по-късно капитанът на Рома бе близо до гола, но ударът му от 25 метра бе отразен от стража на Каляри. Малко след това ”вълците” пропуснаха поредното стопроцентово голово положение, открило се пред тях, след като Бриги не успя да засече пред голлинията центриране на Тоти от ъглов удар. След толкова много пропуски на гостите малко неочаквано Каляри поведе в резултата в 34-ата минута. Това стана, след като Матри засече с глава центриране на Косу и с много хубав прехвърлящ удар матира Артур. Веднага след попадението голмайсторът бе заменен от Акуафреска.

Второто полувреме започна по същия начин както и първото – с натиск на Рома. Въпреки това първи до гол отново стигнаха домакините. При една от редките атаки на Каляри Канини центрира към далечната греда, където Фини изпревари стража на ”вълците” Артур и с глава върна към Акуафреска, който направи резултата 2:0. Само 5 минути по-късно гостите се върнаха в мача след гол на Тоти. Писаро намери от дълбочина Принца на Рим, който отбеляза 11-ия си гол са сезона в Серия А. В 68-ата минути Рома стигна до равенството, благодарение на чудесна солова акция на Перота, който навлезе в наказателното поле на Каляри, преодоля съпротивата на Косу и с хубав диагонален удар в горния  десен ъгъл на Маркети отбеляза второто попадение за "вълците". В 84-ата минута Монтела можеше дори да донесе победата на Рома, но ударът му мина на сантиметри от гредата.