Ман Юнайтед докосва титлата, Бербатов с две асистенции

Манчестър Юнайтед победи Манчестър Сити с 2:0 на "Олд Трафорд" в градското дерби и се доближи на крачка от спечелването на трета поредна титла. "Червените дяволи" се върнаха на първото място в класирането, като водят с три точки пред втория Ливърпул и са изиграли един мач по-малко. Тимът на Алекс Фъргюсън записа шеста поредна победа във Висшата лига.

Димитър Бербатов излезе като титуляр и бе в основата на двете попадения. В 17-ата минута българският нападател бе спънат, а от нарушението Кристиано Роналдо откри резултата. В края на първото полувреме Бербатов свали великолепно една топка и намери Тевес, който направи 2:0. Бербо вече има 10 асистенции във Висшата лига, като в момента е на първо място по този показател заедно с Франк Лампард (Челси) и Робин Ван Перси (Арсенал). Валери Божинов и Мартин Петров влязоха като резерви през второто полувреме за Манчестър Сити.

Манчестър Юнайтед доминираше през цялата среща и не остави съмнения в превъзходството си, като играеше спокойно и със самочувствие. Силен мач направи Карлос Тевес, който в сутрешните английски вестници бе цитиран с изказването, че най-вероятно ще напусне клуба през лятото.

Още в началото се стигна до опасна ситуация пред вратата на Сити, като след центриране на Тевес топката стигна до Парк, но той стреля встрани от вратата. Гостите отговориха с отличен пробив на Елано, който завърши с неточен удар на бразилеца. Тевес и Роналдо опитаха късмета си с далечни удари, но нямаха късмет. В 17-ата минута Стивън Айрлънд фаулира Бербатов, а от последвалия пряк свободен удар Кристиано Роналдо прати топката в мрежата. Това бе 18-и гол за португалеца в шампионата за този сезон.

Темпото намаля за определен период, но в 31-ата минута Тевес можеше да удвои преднината на Юнайтед. Аржентинецът отправи прекрасен удар, но топката се отби от гредата. В самия край на първото полувреме Бербатов свали много елегантно топката и намери Тевес, а аржентинецът този път бе точен, като направи 2:0 с прецизен изстрел.

След почивката Сити не демонстрира възможности, за да се противопостави на съперника си. Все пак в 51-ата минута Робиньо можеше да върне тима на Марк Хюз в срещата. Той получи прекрасен пас в наказателното поле от сънародника си Елано, но стреля неточно. Малко преди да измине половин час игра Алекс Фъргюсън направи две смени, като извади Роналдо и Парк и пусна Скоулс и Рууни. При смяната си Роналдо демонстрира доста явно, че е учуден и доста разочарован от излизането си от игра, като клатеше глава, хвърли подаденото му горнище от екипа на земята и няколко минути не спря да прави гримаси на пейката.

В 63-ата минута в игра влезе Валери Божинов, който замени Кайседо, а десет минути по-късно на терена се появи Мартин Петров. Двамата българи оживиха играта на Сити. Малко преди влизането на Мартин Робиньо намери Божинов и той пробва далечен удар, който бе отклонен от защитник на Юнайтед. В 86-ата минута пък изключителен удар на Мартин бе блестящо спасен от Ван дер Сар. "Червените дяволи" създадоха още няколко положения, като най-чистото бе пропуснато от Тевес в края. Топката стигна до аржентинеца след ъглов удар и игра с глава на Видич, но той от метър пред вратата уцели гредата с глава. В последните секунди Бербатов направи за смях Ричард Дън, след като го преодоля след прекрасен финт.