Блекбърн не срещна проблеми срещу Портсмут

Блекбърн победи Портсмут с 2:0 и с това си гарантира мястото във Висшата лига за следващия сезон. Отборът на Сам Алърдайс доминираше през цялата среща и напълно заслужено стигна до успеха. След нервно начало Блекбърн постепенно взе инициативата и в 31-ата минута Педерсен откри резултата. Той се възползва от грешка на Дейвид Джеймс, който не успя да избие добре топката и я подаде на играча на съперника. Това бе първи гол за норвежеца от края на миналия сезон. Отговорът на Помпи бе опасен удар с глава на Хрейдарсон. Уорнък обаче можеше да удвои аванса на домакините, като негов удар от воле мина близо до гредата. Малко по-късно попадение на Самба бе отменено поради нарушение. Бени Макарти направи резултата 2:0 в 58-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Хрейдарсон. В заключителната част от срещата Портсмут натисна, като в основата на това бе влизането в игра на нигерийците Кану и Утака. До гол обаче не се стигна, а малко преди края Утака пропусна дузпа.