Стоук си осигури мястото в елита за сметка на Хъл

Стоук Сити си гарантира оставане във Висшата лига, след като победи с 2:1 при гостуването си на Хъл Сити, който е само на три точки от зоната на изпадащите. Стоук ще запише впечатляващ сезон с оглед на възможностите си и факта, че бе фаворит за изпадане в началото на сезона. Хъл, който бе блестящ в първата част на сезона, има само една победа в последните си 19 шампионатни срещи.

Домакините играха много нервно от самото начало и даваше прекалено много свободни пространства за съперника си. Въпреки това те първи можеха да открият, но удар с глава на Даниел Кузен бе избит от Томас Сьоренсен. Първата добра възможност за Стоук се откри пред Ричард Гарсия, но той не се възползва. Рикардо Фулър откри резултата малко преди почивката. В самото начало на второто полувреме Кевин Килбан бе близо до изравняване, но Сьоренсен спаси. Глен Уийлън пък удари греда за гостите. Лиъм Лоурънс сложи край на интригата в 73-ата минута, когато удвои аванса на Стоук. Анди Доусън отбеляза почетното попадение за Хъл в края на срещата от пряк свободен удар.