Евертън пети след лесна победа над Съндърланд

Евертън постигна очаквана победа като гост над Съндърланд с 2:0 и се изкачи на пето място във временното класиране на Премиър лийг, изпреварвайки отбора на Астън Вила, който утре приема Хъл Сити. ”Карамелите” стигнаха до победата през второто полувреме с голове на Пиенаар и Фелаини. Домакините, които имат едва една победа в последните си десет двубоя в Премиър лийг, записаха втора поредна загуба, след като в миналия кръг бяха разгромени от Уест Бромич с 3:0, което остави отбора в опасна близост до зоната на изпадащите. Положението на ”черните котки” никак не е розово, при положение, че в оставащите три кръга им предстоят две гостувания – на Болтън и Портсмут, както и домакинство срещу Челси.

Благодарение на ентусиазираната подкрепа на феновете си, в първите десетина минути домакините изглеждаха по-активният и решен да вземе победата отбор. След първоначалния порив на Съндърланд футболистите на Дейвид Мойс взеха инициативата и създадоха първата голова възможност чрез Тим Кейхил, който с глава се опита да преодолее Мартон Фулоп, но стражът на домакините успя да се справи.

През втората част Съндърланд продължи да показва несигурност в дефанзивен план и ”карамелите” се възползваха от това. Пиенаар бе прекрасно изведен от Жо и с елегантен удар откри резултата. Няколко минути след това Дани Колинс можеше да изравни резултата, но Тим Хуърд спаси силния му удар с глава. В 72-ата минута голмайсторът Пиенаар намери в наказателното поле Маруан Фелаини и от точката на дузпата белгиецът направи резултата 0:2.