Феномена се завърна! Вижте видео на фамозните голове на Роналдо

Роналдо е Феномена и той го доказа. Бразилският голмайстор на Коринтианс изигра най-силния си мач след завръщането си в игра след едногодишно отсъствие и отбеляза два фамозни гола на финала за шампионата Паулища при успеха с 3:1 като гост на Сантош. 32-годишният голмайстор демонстрира, че е играч за големи мачове и някои неща или ги имаш, или ги нямаш. А футболен талант в това бразилско момче Роналдо Луиш Назарио де Лима има, и то в изобилие.

Рони първо спря по страхотен начин с десния крак една топка, след което с левия направи  2:0 в 25-ата минута с удар по земята (Видео). Преди това Чикао бе открил за Коринтинас от пряк свободен удар още в 10-ата минута на мача. Домакините от Сантош, които изхвърлиха на полуфинал Палмейрас след две победи, създадоха доста положения, но вратарят Филипе имаше ден и спаси почти всички положения. Все пак, в 61-ата минута тъмнокожият страж сгреши и Тригуиньо намали. Халфът нахлу по лявото крило и остро центрира топката към вратата, а Фелипе я изби в нея за 1:2. Домакините се втурнаха да търсят изравняването на всяка цена, но имаха нещастието да срещнат срещу себе си Феномена. Така в 77-ата минута при бърза контраатака топката попадна в Роналдо, който нахлу по дясното крило. В типично негов стил от най-добрите му години преодоля бранителя пред себе си с финт с пета, като пусна топката зад гърба си. Това не беше всичко, защото Роналдо видя, че стражът Фабио Коща е излязъл напред и технично го прехвърли с неудобния си ляв крак за крайното 3:1(Видео). Това бе осмият гол на Роналдо за Коринтианс и неслучайно след мача сайтът на Коринтианс написа: "Кралят се завърна". Успехът почти сигурно гарантира титлата на Коринтианс в шампионата Паулища, като сега тимът трябва да допусне загуба с над два гола на своя стадион след седмица, за да триумфира Сантош.

САНТОШ - КОРИНТИАНС 1:3

0:1 Чикао (10)
0:2 Роналдо (25)
1:2 Тригуиньо (61)
1:3 Роналдо (77)