Феномена пак бележи, за да класира Коринтианс на финал

Бразилският голмайстор Роналдо отбеляза един и бе в основата на втори гол за успеха на Коринтинас с 2:0 като гост в полуфинала реванш срещу Сао Пауло на шампионата Паулища 2009 година. Феномена оформи крайния резултат в 57-ата минута, след като бе изведен страхотно и след 35-метров спринт прехвърли технично вратаря Боско. 120 секунди по-рано 32-годишният голаджия изведе сам срещу вратаря своя съотборник Хорхе Енрике след светкавична контраатака. Халфът стреля силно, но топката рикошира в дясната греда и попадна в Дъглас, който от два метра на празна врата откри. Това бе неговият втори гол за сезона, който бе аплодиран от над 45 000 тифози днес. В края на двубоя Родригес от домакините бе изгонен.

През първата част шампионът на Бразилия имаше предимство и се опитваше да върне гола пасив от първата среща. Преди седмица Роналдо и компания спечелиха с 2:1 и днес им трябваше дори равенство, за да се класират на финал. Роналдо бе изолиран от играта през първите 45 минути, но въпреки това единственият опасен удар на Коринтинас бе негов в 32-ата минута. Голът му през втората част бе негов шести за сезона.

На финала Коринтинас излиза срещу Сантош, който отстрани Палмейрас също с общ резултат 4:1 в другия полуфинал.

Сао Пауло - Коринтинас 0:2