Последният също тресна Бока Хуниорс

Шампионът на Аржентина Бока Хуниорс записа четвърта загуба от началото на сезона. В мач от деветия кръг на Клаусура гранда допусна поражение като гост от последния в класирането Естудиантес с 1:0. Единственото попадение бе дело на Гастон Фернандес в 43-ата минута от пряк-свободен удар. Вратарят на Бока Абондасиери също имаше вина за гола, след като не се намеси достатъчно добре при не чак толкова силния удар. Двата тима бяха без най-големите си звезди Рикелме и Палeрмо за Бока, както и Верон. Треньорите бяха заложили на млади играчи, които показаха, че има много да учат, за да заменят едни от най-добрите плеймейркъри в Аржентина за последните 10 години.

Бока остана на 11-то място с актив от 11 точки и най-вероятно се прости с титлата. Водач след първите девет кръга е Велес с 19 точки. С втората си победа за сезона в първенството Естудианетс се изкачи на 19-то място с девет точки, колкото има и Аржентиниос победил досегашния лидер в класирането Ланус с 2:1