Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Феномена пропуска, но Коринтинас наказа шампиона

Отборът на Коринтинас победи с 2:1 шампиона Сао Пауло като домакин в първия полуфинален мач от шампионата Паулища. Звездата на домакините Роналдо игра 90 минути, но не записа името си сред голмайсторите. Победата дойде едва някоко секунди преди края на даденото от рефера триминутно продължение, след като Кристиян разстреля вратаря Роджерио Сени с удар от 25 метра. Играчът на Коринтинас отне една топка в центъра нахлу с нея и с неспасяем удар с десния крак я прати в долния ляв ъгъл на гостите за радост над 30 000 фенове. Другите попадения реализираха Миранда за гостите в 25-ата минута с глава след центриране от фаул. Това бе първото попадение на централния бранител за този сезон. Домакините които играха силно срещу шампионите изравниха само четири минути по-късно с гол на Елиас негов четвърти за сезона.

Седмицата на Коринтинас премина на скорост през  двама бранители и с прецизен удар прати топката в мрежата на Сени. До края на първата част гостите имаха две отлични възможности, но първо вратаря Фелипе спаси, а след това бранител изчисти от голлинията. Роналдо получи жълт картон още във втората минута на мача за грубо влизане в краката на противников футболист.

До края на полувремето направи два пробива и изпроси жълт картон на противник.

Втората част започна по-активно за тима на Феномена, който искаше победа на всяка цена. В 56-ата минута отборът бе много близо до втори гол, но Роналдо пропусна сам срещу Сени от 8 метра за ужас на своите тифози. При атаката Диас от Сао Пауло извърши груб фаул, рефера даде продължение, но след пропуска на Феномена извади втори жълт картон и автоматично изгони Диас.Останали с десет души рекордьорът по титли в Бразилия се прибра да брани добрия резултата преди реванша. Роналдо имаше още една отлична възможност, но бе затворен от противников бранител. Последва страхотен пропуск на Енрике, който на празна врата от един метър изпрати топката в аут. Последваха две спасявания на Сени, който имаше късмет, че топката спря един път в гредата му.

Така след седмица е срещата-реванш. В другият полуфинал Сантош победи Палмейрас също с 2:1

КОРИНТИАНС - САО ПАУЛО 2:1
0:1 Миранда (25)
1:1 Елиас (29)
2:1 Кристиян (90)