Жо отново бележи за Евертън при разгром

Бразилският голмайстор на Евертън Жо, който се подвизава под наем на "Гудисън парк" от Манчестър Сити, продължава да бележи свободно за "карамелите" и реализира нови две попадения този път в мрежата на Уигън при победата с 4:0 на момчетата на Дейвид Мойс. Стрелецът се разписа в 26-ата и 51-ата минута, като с попаденията си подпечата успеха на новия си клуб. Другите два гола за домакините бяха дело на Маруан Фелаини и Леън Осман.

С успеха си Евертън събра 51 точки и по този начин се доближи само на една точка от Астън Вила за петото място в класирането преди бирмингамци да гостуват на "Олд Трафорд". Уигън пък не демонстрира класа, която да отговаря на амбициите им да се преборят с Уест Хем и да играят в Европа през следващия сезон.

Евертън откри резултата в 26-ата минута, след като Жо отигра прекрасно топката в наказателното поле, за да завърши отлична комбинация в предни позиции на своя тим, след като бе изведен на стрелкова позиция от Леън Осман. Така домакините успяха да вземат преднина преди почивката, въпреки равностойната игра, която техния съперник успя да противопостави преди почивката.

Втората част започна по възможно най-лошия начин за Уигън, като само 80 секунди след подновяването на играта Маруан Фелаини с глава удвои преднината на Евертън. Той успя да завърши центриране на Тони Хибърт и така да направи 2:0. Само три минути по-късно Жо вкара втория си гол в срещата и да направи резултата класически. Голмайсторът се разписа отблизо, след като Къркланд изби удар на Фелаини право в краката му. Цялата ингтрига приключи в 61-ата минута, когато Леън Осман вкара за 4:0 и така съвсем смачка амбициите на гостите. Това позволи на Дейвид Мойс да пусне в игра младите Родуел и Гослинг на местата на основни фигури като Фелаини и Кейхил. Стрелецът Саха също получи възможност да натрупа игрови опит.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МОЖЕТЕ ДА ОТКРИЕТЕ ТУК!