Скандален рефер сваля Левски от върха - Бижутера му помага

Скандален рефер сваля Левски от върха  - Бижутера му помага

Лидерът в класирането на "А" група Левски загуби първи точки през пролетния полусезон след 0:0 с Черно море във Варна. Това най-вероятно ще коства първото място на сините за сметка на ЦСКА, при условие, че червените спечелят утрешното си домакинство на Славия.

С основна заслуга за хикса край морето бе както недобрата игра на играчите на Емил Велев, така и скандалният рефер Христо Ристосков, който в 40-та минута вместо да даде нарисувана дузпа за Левски, показа жълт картон за симулация на Гонзо.

Негов добър помощник бе иначе изигралият силен мач Христо Йовов, който за пореден път пропиля невероятно положение за гол в 41-та минута. Тогава Бижутера получи отличен пас от Дарко Тасевски, успя да излъже стража на моряците Илчев, но ударът му от два метра срещу опразнената врата срещна дясната греда. Най-чистите положения за моряците пък бяха едно безобидно центриране на Александър Александров-Кривия през първата част, което малко случайно срещна напречната греда и удар на Миро Манолов в 54-та минута, който рикошира в гърба на Минев и като по чудо не влетя в мрежата на Петков.

Като цяло обаче Левски бе по-добрият тим. Футболистите в синьо владееха инициативата през почти всичките 90 минути, но рядко организираха скоростни атаки, а малкото от тях бяха пропиляни с лека ръка от Йовов, Зе Соарес и резервата Георги Христов, който в 93-та минута от 10 метра стрела право в ръцете на Илчев.

Срещата бе наблюдавана от над 12 000 привърженици на двата отбора, като поне 4000 от тях бяха фенове на Левски.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛЕВСКИ 0:0