Марто Камбуров и куриозен гол повалиха Балъков и Черноморец в "Надежда"

Отборът на Локомотив (София) продължи с фантастичното си представяне през пролетта, след като записа пета поредна победа. Това се случи след успеха с 2:0 срещу Черноморец в среща от 20-ия кръг на "А" група. Попаденията вкараха Шпишич в 55-ата минута и Камбуров в 72-ата. Това беше седмо попадение за нападателя в петте пролетни срещи. Футболистите на Красимир Балъков обаче стояха много добре на терена до първия гол, като дори можеха да поведат в резултата, но удар на Платини срещна дясната греда на вратата на "железничарите". След попаденията гостите от Бургас отново изпуснаха две много чисти положения чрез Цонков и Дуду. С новите три точки Локомотив вече са трети преди мача Черно море-Левски. "Железничарите" имат вече 37 точки, а "моряците" 36. Играчите на Балъков вече са десети с 23 точки.

През първото полувреме играта не беше на високо ниво. Гостите от Бургас първи опитаха да застрашат съперниковата врата, но далечни изстрели на Петров и Платини не намериха целта. Последваха силни минути за "железничарите", но Балдовалиев и Дзаферович пропуснаха. Най-чистото положение през първите 45 минути се откри пред Мартин Камбуров, но ударът му от няколко метра бе отразен от дебютиралия на вратата на бургазлии немски вратар Борел. До края на частта пропуск направи и Караджинов.

Втората част започна по-добре за футболистите на Красимир Балъков, но опасен удар на Мишел Платини срещна дясната греда на вратата на Галев. В следващата атака домакините имаха претенции за дузпа за нарушение срещу Камбуров, но съдията Станислав Тодоров правилно прецени, че е имало игра за топката и даде сигнал играта да продължи. В 55-ата минута се получи и най-куриозната ситуация в срещата, която обаче на практика донесе трите точки на домакините. Камбуров центрира отдясно, Балдовалиев плъзна леко топката, но вратаря Борел извади с мъка. Топката обаче остана в малкото наказателно поле, където Жеков с всичка сила я изпрати в краката на Шпишич и влетя неспасяемо в мрежата за 1:0. Домакините успяха да довършат съперника в 72-ата минута. Тогава Балдовалиев върна жеста на Камбуров и го намери с отлично центриране. Голмайсторът отправи отличен удар с глава и не остави никакви шансове на Борел за 2:0. Това бе седмото попадение на Камбуров в пет изиграни срещи досега през пролетта. В следващите минути гостите се опитаха да променят развоя на срещата, но първо удар на Цонков бе отразен виртуозно от Галев, а след това Дуду от 3-4 метра изстреля топката високо над вратата.