Мъри - Джокович е финалът при мъжете в Маями

Световният номер 4 Анди Мъри (Великобритания) се класира за финала на турнира от серията "Мастърс" в Маями с награден фонд 4 500 000 долара. Във втория полуфинал Мъри се наложи с 6:1, 5:7, 6:2 над поставения под номер 6 в схемата Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина), който на четвъртфиналите отстрани водача в световната ранглиста Рафаел Надал. Мъри ще спори за титлата със световния номер 3 Новак Джокович (Сърбия), който в първия полуфинал срази носителя на 13 титли от "Големия шлем" Роджър Федерер (Швейцария).

Мъри не остави никакви шансове на Дел Потро в първия сет, като поведе с 5:0 и в крайна сметка даде само гейм на 20-годишния аржентинец. Дел Потро обаче не се предаде и проби шотландеца в началото на втория сет. Мъри обаче много бързо си върна пробива, след което със своя сервис изравни резултата - 2:2. Вторият сет продължи без нови пробиви до 12-ия гейм, в който Мъри не успя да удържи подаването си и аржентинецът изравни сетовете - 1:1.

В третия сет вече си пролича натрупаната у Дел Потро умора след 3-часовия му мач с Надал. Мъри проби противника си в петия гейм, бързо спечели своето подаване, след което отново проби Дел Потро за 5:2 и всичко изглеждаше ясно. Последната точка в мача бе запазената марка на Мъри - бекхенд на линията.

В прекия спор за трофея, Анди Мъри ще се опита да си отмъсти на Новак Джокович за унизителното си поражение от сърбина на полуфиналите на същия турнир преди 2 години. Тогава Ноле даде само гейм на шотландеца - 6:1, 6:0. Двамата са играли 6 пъти един срещу друг досега, като Джокович има 4 победи. Анди обаче има 2 поредни успеха над сърбина. Последният двубой между двамата бе на финала на турнира от серията "Мастърс" в Синсинати миналата година, когато в един много красив и оспорван мач шотландецът надделя със 7:6 (4), 7:6 (5).