Ники Михайлов и тимът му изпуснаха спечелен мач в Холандия

Отборът на Николай Михайлов Твенте завърши наравно 1:1 с НЕК Ниймеген като гост в първата среща от 29-ия кръг на холандското първенство. Капитанът на младежкия ни национален отбор и бивш вратар на Левски изигра цял мач за тима си, който десетина минути преди края водеше с 1:0, но в крайна сметка взе само една точка от срещата. Твенте откри резултата чрез Марко Арнаутович в 23-ата минута, но в 79-ата домакините стигнаха до равенството с гол на Джон Гуусенс. Той стреля с левия крак и матира Михайлов, като прати топката в долния ъгъл на вратата, пазена от младия български страж. В последната минута Юсеф Ел Акчауи от тима на НЕК Ниймеген получи червен картон.

Синът на президента на БФС Борислав Михайлов отрази 2-3 далечни удара през първото полувреме, спаси и удар от фаул, а в края на мача противников футболист излезе сам срещу Михайлов-младши и стреля от малък ъгъл, но не успя да преодолее българина.

В класирането, Твенте е втори с 62 точки - 8 по-малко от лидера АЗ Алкмаар и 4 повече от Аякс. Грандът от Амстердам обаче има и мач по-малко.