ЛеБрон Джеймс и Кливланд с 13-а поредна победа

ЛеБрон Джеймс вкара 25 точки и изведе Кливланд до рекордната за отбора 13-а поредна победа, надделявайки над Детройт със 79:73. Джеймс добави към актива си 12 борби, 3 асистенции и 3 откраднати топки за успеха на "кавалерите", които са убедителни лидери в Източната конференция. Кливланд изоставаше с две точки през последната четвърт, но ЛеБрон Джеймс вкара осем точки и направи асистенция за серия от 10 безответни точки, с което Кливланд обърна мача в своя полза. Ричард Хамилтън вкара 13 точки, а Алън Айверсън добави 11 за Детройт. Шарлот продължава с успешното си представяне срещу шампиона в Западната конференция Лос Анджелис Лейкърс.

Шарлот спечели с 94:84 и записа шеста победа от седем мача срещу Лейкърс този сезон. Звездата на Лейкърс Кобе Брайънт вкара скромните 25 точки, като реализира само 11 коша от 28 опита. Баскетболистите на Портланд демонстрираха изключителна успеваемост при стрелбата - 61,6 процента и победиха Юта със 125:104. Ламаркъс Олдридж вкара 26 точки, а Брендън Рой добави 25 точки и 11 асистенции.

Ню Орлиънс победи Сакраменто със 111:110 в драматичен мач. Решуъл Бътлър вкара тройка в самия край и донесе успеха на "стършелите". Дейвид Уест вкара рекордните в кариерата си 40 точки, а Крис Пол добави 15 точки и 15 асистенции за успеха на Шарлот. Андрес Ночони вкара 23 точки, а Кевин Мартин добави 20 за Сакраменто. На специална церемония на почивката домакините от Сакраменто извадиха от употреба фланелката с номер 21, носена от легендата Владе Дивац.