Трапатони губи от Берое преди 30 години

Статистиката сочи, че като треньор Джовани Трапатони има само една загуба от български отбор. Това става на 24 октомври 1979 г., когато Ювентус отстъпва пред Берое в Стара Загора с 0:1. Двубоят от вече несъществуващия турнир за Купата на носителите на национални купи (КНК) се играе на стадион "Локомотив" до бирената фабрика. В дните преди мача вали дъжд, което налага спешно да се скове козирка от винкели и армирано стъкло за 25-те журналисти от Италия и шефовете от Ювентус. Макар и с 15-хиляден капацитет, в деня на мача стадионът е претъпкан с близо 30 000 души, част от които насядали по пистата. Голът във вратата на Дино Дзоф вкарва в 81-ата минута халфът Георги Стоянов-Бръснаря от дузпа.

На реванша в Торино на 7 ноември Берое губи с 0:3 след продължения. Редовното време завършва при резултат 1:0 за Ювентус, а в 90-ата минута крилото Таньо Петров-Чапара удря греда. Два гола в продълженията пращат Ювентус в следващия кръг. Треньор на Берое в двата мача е Иван Танев - бивш играч на Берое, родом от чирпанското село Гита.