Спартак (Пд) излезе втори след победа над Любимец

Пловдивският Спартак излезе на второ място в Източната ”Б” група, след като победи отбора на Любимец с 1:0 в преиграване на двубоя от 16 кръг. Срещата се игра в Пловдив на стадион ”Тодор Диев”, като единственото попадение реализира бившият нападател на ЦСКА Иван Площаков в 50-ата минута . С този успех пловдивчани изпревариха Нафтекс и излязоха на второ място във временното класиране, след тима на Берое, който е едноличен лидер в класирането.

Причината за преиграването бе формално нарушение на правилника от страна на съдията Кознички, който показа два жълти картона на Ибраим от Спартак и го остави в игра. Въпросната среща се проведе на 7 март, като резултатът тогава беше 2:2.

Двубоят

Срещата започна двуостро и съперниците си размениха на бързо няколко опасни удара. Още във 2-та минута братът на бившия национал Светослав Тодоров – Павлин, пропиля изгодно положение, като стреля над вратата. След него на три пъти от фаул пропуски направи Ивайло Петев, който не успя да преодолее Здравков. Спартак също изпусна да реализира на няколко пъти, като близо до целта бяха Мекиков, Христов и Красен Трифонов. След натиска на пловдивчани резултатът  не закъсня и само пет минути, след като влезе на терена, Иван Площаков разпиля защитата на Любимец и реализира в 50-та минута. Възпитаниците на Николай Киров пропуснаха да увеличат преднината си, като на два пъти не можаха да огорчат Кузманов, след удари на голмайстора Площаков и Коруджиев.