ЦСКА на полуфинал, след победа над Черно море БАСК с 3:0

Шампионите от ЦСКА успешно преодоляха първия кръг на плейофите, след като постигнаха втора поредна победа над Черно море БАСК в 1/4-финалите на Суперлигата.

Възпитаниците на Александър Попов записаха категоричен успех над варненци с 3:0 (25:18, 25:20, 25:20) във втората плейофна среща, която отново се игра в залата на ”червените” - ”Васил Симов”, въпреки че Черно море бе домакин на двубоя. Варненци отстъпиха правото си на домакинство на втората среща.

Така шампионите от ЦСКА станаха първия отбор в Суперлигата, който се класира за полуфиналите, след като спечели серията с 2-0 победи.

Варненските волейболисти имаха своите шансове за успех, като водеха в резултата на 2-ия и 3-ия гейм. Волейболистите на ЦСКА обаче днес бяха с класа над съперника си и логично спечелиха с 3:0. Основен принос за успеха имаше кенийският диагонал на ”червените” Филип Мейо, който освен с мощните си атаки се отличи с многото си успешни блокади.

Съперник на ЦСКА на полуфинала ще бъде победителят от другия 1/4-финал – Марек Юнион Ивкони – Пирин Балканстрой. Отборът от Разлог спечели първата среща в Дупница с 3:2 гейма. Утре от 17,30 часа ще се играе вторият двубой, на който домакин е Пирин.