Матей с невероятна серия в инфарктен тайбрек – 5 поредни точки (4 аса) при 10:14!

Волейболист №1 на Европа за 2007 и 2008 година Матей Казийски постигна нещо уникално за своя тим Итас Диатек (Тренто). Българинът имаше основен принос за успеха на шампионите над Тоно Калипо Вибо Валентия с 3:2 в първата 1/4-финална среща от плейофите в Серия А1, като реализира общо 29 точки, 9 от които директно след изпълнение на начален удар.

Казийски на практика сам спечели победата на Тренто, след като Итас бе на прага да загуби при резултат 2:2 гейма и 10:14 в тайбрека. Благодарение отличната игра на Матей Казийски обаче домакините обърнаха развоя на гейма. Първо Казийски отигра топка в атака – 11:14. После застана на начален удар и записа 4 поредни аса, като изпълнението му на началните удари бе прекъсвано на два пъти от почивките, които взе аржентинският наставник на Вибо Валентия Джон Уриарте. След като Матей сам успя да заличи 4 мач-бола на съперника, дори изведе Тренто до мач-бол при 15:14. В крайна сметка Итас стигна до победа с 19:17 в 5-ата част и с 3:2 гейма в мача.