Уникалният Казийски с 29 точки и 9 аса, носи труден успех на Тренто над Вибо с 3:2 в плейофите

Волейболист №1 на Европа за 2007 и 2008 година Матей Казийски изигра поредния си уникален мач. Българинът реализира 29 точки (9 аса) за трудната победа на шампиона Итас Диатек (Тренто) над Тоно Калипо (Вибо Валентия) с 3:2 (22:25, 25:19, 23:25, 25:17, 19:17) в първата 1/4-финална плейофна среща от Серия А1.

Момчетата на Радостин Стойчев бяха на път да загубят изненадващо, след като Вибо Волентия поведе с 2:1 гейма дори и без контузеният българин с италиански паспорт Венцеслав Симеонов, който не бе в групата за мача. Все пак шампионите на Италия се стигнаха и показаха световната си класа и спечелиха 4-ата и 5-ата част.
Над всички в мача бе Казийски, който заби 29 точки, 9 от които директно след начален удар. Матей показа отличен процент успеваемост в атака – 61%. Освен това Казийски реализира 4 аса точно в тайбрека, което помогна много за победата на Итас.

Казийски на практика сам спечели победата на Тренто, след като Итас бе на прага да загуби при резултат 2:2 гейма и 10:14 в тайбрека. Благодарение отличната игра на Матей Казийски обаче домакините обърнаха развоя на гейма и спечелиха с 19:17 и 3:2 гейма.Другият българин в състава на Тренто Красимир Стефанов не влезе в игра защото Леандро Висото също игра страхотно и се отличи с 24 точки.

Така Тренто поведе с 1-0 победи в серията и се нуждае от още 2 успеха за да се класира за полуфиналите в Серия А1.

ИТАС ДИАТЕК (ТРЕНТО) – ТОНО КАЛИПО (ВИБО ВАЛЕНТИЯ) 3:2 (22:25, 25:19, 23:25, 25:17, 19:17)
ТРЕНТО: МАТЕЙ КАЗИЙСКИ 29 (9 аса)
, Емануеле Бирарели, 9, Леандро Висото 24, Никола Гърбич 6, Михал Винярски 10 – Андреа Бари-либеро (Доре Дала Лунга, Риад)
Старши-треньор: РАДОСТИН СТОЙЧЕВ