Феноменален Роналдо с нови 2 гола - вижте попаденията тук!

Нападателят на Коринтианс Роналдо отбеляза и двата гола за тима си при домакинското равенство 2:2 с Понте Прета в мач от бразилското първенство Паулища. За първи път откакто се завърна в игра след повече от едногодишно отсъствие от терените заради тежка контузия, Феномена изигра пълни 90 минути за Коринтианс. Това бе петият мач на Роналдо за Коринтианс, като 32-годишният нападател има вече 4 гола за отбора.

Леандриньо откри резултата в полза на Понте Прета в 32-ата минута, но само 4 минути след това Роналдо спечели дузпа за Коринтианс и я превърна в гол за 1:1. В 58-ата минута Роналдо изведе Коринтианс напред с фантастичен гол. Феномена пое топката с левия крак, освободи се от пазача си и с безпощаден удар прати топката в далечния ъгъл на вратаря на Понте Прета.

Няколко минути преди второто попадение на Роналдо отборът на Понте Прета остана с 10 души заради втори жълт, респективно червен картон на Едисон. Въпреки това, гостите успяха да изскопчат равенсвото, благодарение на попадението на Гум четвърт час преди края.

Коринтианс остава на второ място в класирането на най-голямото от регионалните първенства на Бразилия Паулища. Тимът на Феномена има 34 точки от 16 мача и е на път да си извоюва място на полуфиналите.

В същото време, "новият Робиньо" Неймар отново разкри големия си потенциал, като вкара третия гол за Сантос при победата с 3:0 срещу Санто Андре. 17-годишният Неймар се разписа с хладнокръвен удар след асистенция на Мадсон, който пък отбеляза първия гол за тима си. Третото попадение за Сантос бе дело на Тригуиньо.